Висновки Лютого Тараса.

 
Висновки Лютого Тараса
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати
на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

11.05.2010

Рецензія на книжку:
Т.Лютий. Культура масова і популярна : теорії та практики

Я прочитав роботу Тараса Лютого, написану в співавторстві з Олегом Ярошем, "КУЛЬТУРА МАСОВА І ПОПУЛЯРНА: теорії та практики" і хотів би звернути увагу всіх на цю корисну і цікаву книжку.

- Одне технічне зауваження для початку: у книзі порівняно велика кількість опечаток, як то не в тому місці поставлені коми або пропущені 1-2 літери у слові. Проте кількість такого роду помилок не псує суттєво загального враження від тексту.

- В цій невеликій за обсягом книзі лаконічно пояснюється сутність масової та популярної культури (МК і ПК відповідно), також пояснюється різниця між ними. В першій частині добре висвітлено історію становлення МК через призму філософських течій і їх еволюції.

- Не скажу, що це праця, яка щось фундаментально перевертає у свідомості, адже багато із того, що тут сказано, це вже знайомі нам твердження або ж наше власне розуміння навколишньої дійсності. Але під час читання, особливо першої частини, виникає відчуття отієї атомізації, про яку говорить автор, а також приреченості до самотності в сучасному світі і (рос. мовою) "бєзісходності", адже на прикладі МК ми бачимо оту незбориму систему, що, подібно до нашого життя, є вкрай недолугою, примітивною, "м'ясною", але в теорії і на практиці безсмертною.

- Приємно, що автори уважно зазначають про ролі таких категорій, як спорт і мода в контексті МК і ПК.

- Для мене як для людини релігійної особливо вдалою видається глава 3 другої частини - про зв'язок релігії та МК. Тут дуже правдиво і лаконічно пояснюється причина втрати релігією своїх позицій в нашому сучасному світі. Так, настала ера агностиків.

- Хоча я повністю погоджуюся особисто з цією порівняно поміркованою позицією автора, я не міг би не поставити зауваження за певну заангажованість поглядів щодо конфлікту на лінії Захід-Росія. Можливо, цей приклад було варто врівноважити якимось іншим, тим паче, це послугувало би наочності пояснень.

- Найвидатнішим розділом книги, як на мене, є глава 5-а другої частини. Інтернет - це паноптикум. Ця теза і пояснення до неї заслуговує на премії та овації! Книгу варто прочитати хоча би заради цього фундаментального опису Нового Світового Порядку.

- Остання глава (про мандрівки), а також заключне слово могли би бути більш предметними. На жаль, вони відрізняються певною відірваністю від загальної ідеї книги.

Підсумовуючи все це, я рекомендував би книжку всім, хто вбачає своє життя пов'язаним із рекламою, піаром чи соціологією.

Прокопчук Дмитро

(Джерело: http://prokip.livejournal.com/3991.html?thread=9880)

Реклама
Rambler's Top100