Ірина Шувалова : Ран : поетична збірка : Рецензії в пресі.

Рецензії в пресі на книжку Ірина Шувалова. Ран : поетична збірка. У жанрах Римований вірш. Рецензії опубліковані в Sumno.com, Літакцент, "Букво...
 
Ірина Шувалова : Ран : поетична збірка : Рецензії в пресі
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Книжки за першою літерою назви
Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому
нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Книжка
Книжка Ірина Шувалова "Ран : поетична збірка" (фото 1)
Книжка Ірина Шувалова "Ран : поетична збірка" (фото 1)
Книжка Ірина Шувалова "Ран : поетична збірка" (фото 2)
Ран : поетична збірка

Ірина Шувалова

Смолоскип, 2011. — 144 с. — (Серія: Лауреати "Смолоскипа").
— м.Київ. — Наклад 1000 шт.

ISBN: 978-966-1676-22-9
ББК: 84.4УКР6

Жанр:
Римований вірш

Анотація:
Дебютна збірка Ірини Шувалової «Ран» — це невипадкова книга. Вірші у ній нагадують гобелени, виткані з тіней і світла, пташиних голосів і відлуння вітру, імен напівзабутих та імен ніколи не знаних. «Ран» витворено з живої матерії слова, тому кожен поетичний рядок тут б’ється і пульсує. Аби відчути цю безупинну наскрізну пульсацію, достатньо перегорнути першу сторінку.

Поділитись:

Лінк із зображенням книжки:

  Уривок з книжки Рецензії в пресі (7) Відгуки читачів (0) Де купити (0) Скачати файл
Рецензія

29.06.2012

Автор рецензії: Тетяна Дігай (джерело: Sumno.com)

Ірина Шувалова – молода киянка, за освітою філософ, авторка численних публікацій у відомих українських журналах, її вірші перекладено кількома європейськими мовами. Збірка поезій «Ран» – дебютна, але вже лауреатна – І премія «Смолоскипу» 2010 року. У післямові, котра сама по собі є взірцево-досконалим прикладом рецензії, Маріанна Кіяновська, зокрема, пише, що переконана «у глибокій невипадковості цієї книжки» і арґументовано доводить, чому саме так вважає.

Поетеса наново відбудовує дійсність, вірніше, створює поезійний простір, створює світ, котрий вельми приблизно схожий на світ, що уявляється ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

28.02.2012

Автор рецензії: Мирослав Лаюк (джерело: Літакцент)

Поетична книжка «Ран» – про людину на вежі, людину-поета. Вона має пізнати через тишу Бога, повернути йому його сутність, повернути сутність самій поезії, пізнавши перед цим своє тіло через його умирання. Але в процесі таких світоглядних мандрів не втратити поверхні під ногами і не згоріти на вежі живцем.

1. Вежа
Є думка, зокрема, Мартіна Гайдеггера, що поет – це голос істини, яка через нього промовляє до людей. Поет перебуває посередині між небом і землею, а тому він ніколи не омине вежі – осі між двома стихіями, – а звідти відкриваються неймовірні краєвиди, широкі простори, з’являється ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

21.11.2011

Автор рецензії: Сергій Батурин (джерело: "Буквоїд")

Що таке «РАН», пояснити мені Шувалова відмовилася: мовляв, кожен розуміє це по-своєму. Я чесно намагався, прочитавши збірку.

Збагнути, що «РАН» - дебютна книжка молодого поета, мені важко. Шувалову я знаю досить давно, але переважно - через Інтернет, завдяки періодиці чи «Літературним майстерням», хоча декілька її виступів на якихось літфестивалях я бачив і, що важливіше, чув. Було стійке враження присутності поета в літературному процесі. Принаймні у молодій поезії. Там тепер чимало яскравих, обдарованих і на диво вправних. Не бачити потужний літературний доріст, памолодь, що активно стверджується ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

21.11.2011

Автор рецензії: Олег Коцарев (джерело: "День" (№180-181, 2011))

У «Смолоскипі» вийшла друком книжка поезій «Ран» Ірини Шувалової — однієї з минулорічних лауреатів літературного конкурсу цього видавництва.

«Ран» — той випадок, коли ідею про те, що обкладинка і назва книги мають привертати увагу та інтригувати, втілено буквально. Загадкову назву сама Шувалова розшифровувати відмовляється. Тож читачеві залишається тільки фантазувати на тему «рани чоловічого роду», англійського «run» чи інших можливих варіантів. Так само неясне враження справляє обкладинка, єдине, про що вона свідчить недвозначно, — естетство, котрого й усередині книжки ви знайдете предостатньо.

Ірина ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

21.11.2011

Автор рецензії: Світлана Богдан (джерело: "Український тиждень" (№27, 2011))

Перша збірка молодої авторки, у якій, проте, яскраво заявляє про себе вже сформований непересічний поет. Здається, такого, як Шувалова, в українській літературі не робив іще ніхто. Туге й барвисте плетиво з вишуканого звукопису, несподіваних зорових образів і філософських питань, які органічно постають із матриці тілесності, зокрема у стосунках чоловіка і жінки, а також зі своєрідної естетики болю, тримає читача в напруженні від першого до останнього тексту.

21.11.2011

Автор рецензії: Альбіна Позднякова (джерело: Український журнал (№9, 2011))

Говорити про дебютну збірку Ірини Шувалової мені надзвичайно важко через близьке знайомство з авторкою. Та все ж, попри всю мою суб’єктивність, спробую поговорити про цю, як на мене, одну із найкращих поетичних книжок нашого десятиліття. Мені хочеться поміркувати про те, з чого ці тексти зроблені, і чому вони «діють». Адже вони почали впливати на слухачів і читачів іще задовго до виходу книжки; Ірині вірші були на слуху, звучали на фестивалях, цитувались і деколи навіть знались напам’ять. Урочисте «весна все одно прийде», «хлопчик зі змієм повітряним замість серця», рейки та олов’яні солдатики ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

21.11.2011

Автор рецензії: Тетяна Трофименко (джерело: "Смолоскип України" (№7-8, 2011))

"Метафори Ірини Шувалової можна бачити, їх можна відчувати, пробувати на міцність, гладити й стискати, розбирати на частини і знову формувати в один тугий м'ячик слів, емоцій і сутностей".

Реклама
Rambler's Top100