Сергій Жадан : Ворошиловград : роман : Рецензії в пресі.

Рецензії в пресі на книжку Сергій Жадан. Ворошиловград : роман. У жанрах Містичне, Мандрівне, Кримінальне. Рецензії опубліковані в DW, Українська...
 
Сергій Жадан : Ворошиловград : роман : Рецензії в пресі
Книжки за жанрами

Всі книжки (1641)

Книжки за першою літерою назви
Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Книжка
Книжка Сергій Жадан "Ворошиловград : роман" (фото 1)
Ворошиловград : роман

Сергій Жадан

Фоліо, 2010. — 442 с.
— м.Харків. — Наклад 5000 шт.

Тверда обкладинка.
ISBN: 978-966-03-5101-1, 978-966-03-5245-2

Жанр:
Містичне
Мандрівне
Кримінальне

Анотація:
Одного разу ти дізнаєшся, що твій брат зник у невідомому напрямку, приятелі займаються фінансовими аферами, а бізнес намагаються перекупити представники незрозумілих структур. Реальність виявляється хисткою та зникомою, життя робить крок убік, і ти несподівано опиняєшся поміж своїм минулим, де на тебе чекають друзі, й майбутнім, де на тебе чекають вороги.
«Ворошиловград» - роман жорсткий, меланхолійний та реалістичний. Наскільки взагалі реалістичним може бути соцреалізм.
Вони приходять і забирають у тебе все, що тобі належить. Вони позбавляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам ’ ять. І все, що ти можеш їм протиставити – це свою любов і свою ненависть. Ну, і свої кримінальні навички.

Поділитись:

Лінк із зображенням книжки:

  Уривок з книжки Рецензії в пресі (14) Відгуки читачів (4) Де купити (3) Скачати файл
Рецензія

22.02.2013

Автор рецензії: Ефим Шуман (джерело: DW)

Роман Сергея Жадана "Ворошиловград", вышедший сейчас в немецком переводе, вызвал множество откликов в Германии. Какой увидели Украину Жадана немецкие критики?

Вполне естественно, что немецкие переводы современной русской или, скажем, как в случае с Сергеем Жаданом, украинской литературы выходят позже оригинальных изданий. Порой это случается слишком поздно. Так, прекрасная повесть Андрея Геласимова "Жажда" о молодых парнях, прошедших чеченскую войну, запоздала в Германии на целых девять лет. Немецкий читатель, из сознания которого и Чечня, и последствия войны почти выветрились, довольно равнодушно ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

03.07.2011

Автор рецензії: Валентин Бушанський (джерело: Українська правда. Життя)

Сергій Жадан написав книгу, жанр якої визначити неможливо. Та й узагалі, казати про неї щось однозначне - годі й братися. Текст пересипаний жартами, іронією, матюками, пронизаний ностальгією та рефлексією, є трохи моралі й трохи аморальності. Є все, аби хотілося дочитати до кінця.

Навіть більше, вдруге читати цікавіше. Бо книга є спробою звести несумісні речі. І те, що ці речі не зводяться, кола не замикаються, крапки не розставляються - спершу спантеличує. Коли ж розгортаєш книгу вдруге, то вже не відволікаєшся на сюжет, а втішаєшся жартам, іронії, матюкам і рефлексіям.

"Ворошиловград" депресивний, ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

01.03.2011

Автор рецензії: Віктор Грушецький (джерело: Буквоїд)

Як би це сумно не звучало, але Жадан подорослішав (це щоб не сказати, постарів), а заодно з тілом, цьому фізичному процесові підкорилася і така абстрактна субстанція, як літературний герой.

Це другі думки, які виникли під час читання найновішого на сьогодні його роману «Ворошиловград». Перші думки були про незнищенність матерії і вічно молодого та вічно нетверезого митця, який не кине бухати принципово, щоб просто не дожити до старості для підтвердження крилатого вислову.

Перших сторінок тридцять ковтнулися, як перших три стопарики під час зустрічі з давнім приятелем через багато років. Але ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Альбіна Позднякова (джерело: Українська Літературна Газета)

Коли говорити про новий роман Жадана у ґендерному аспекті, то можна визнати, що це цілком чоловічий текст. Тут йдеться про бізнес і про футбол, про пиятики і бійки, про випадкові статеві стосунки і захист власної території. Ну майже тобі первіснообщинний лад! Хто сильніший – той і має право на землю, гроші, жінку.

Але герой цього роману зовсім не схожий на традиційного маскулінного «героя». Гєра, випускник історичного факультету, який відмиває гроші на політичних тренінгах, не виглядає дорослим у свої по-християнськи містичні 33, почувається закинутим у майже безвихідну ситуацію та безпорадним. ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Дмитро ДЕСЯТЕРИК (джерело: День)

Сьогодні мова не про місто, а про книжку.

Міста з назвою Ворошиловград давно немає; однак є Ворошиловград як символ, міф, причому не обов’язково політичний; Ворошиловград як певна історія життя чи, скоріше, контекст такої історії. Історія, розказана Сергієм Жаданом у новому романі «Ворошиловград», відзначеному премією ВВС, рівним чином соціальна і метафізична, лірична і жорстка. Ця історія може трапитися будь з ким — і водночас вона небанальна настільки, наскільки є небанальним життя у небезпечній близькості до кохання і до смерті.

Про книжку як простір і простір як оповідь ми розмовляємо ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Марія Сухіна, Євген Шинкаренко (джерело: Харківські новини)

Жорстка, реалістична і водночас меланхолічна. Так характерізує своє нове творіння сам автор.
Приміщення книгарні, в якій відбулась презентація нової книги Сергія Жадана ледве вмістило всіх прихильників. Творчістю письменника нашого земляка, зацікавлені не лише молоді люди, а й читачі з досвідом. Людей старшого віку не відлякує мова сучасних літераторів.

Юрій Головін, актор Харківського драматичного театру ім. Т.Г.Шевченко:
«У них це виходить природньо. Це не надумано вони так розмовляють. От послухайте, як на вулиці розмовляють. Але вони не перебирають це. Все в міру і це нормально.»

Щоб ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: редакція (джерело: Гречка)

22 вересня в рамках всеукраїнського туру Сергій Жадан презентував в Кіровограді роман „Ворошиловград”.

Зустріч відбулась в Обласній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського.

Ще до пресконференції сталася просто історична зустріч: в фойє бібліотеки зустрілися та познайомилися Сергій Жадан i наш земляк, письменник Олександр Жовна.

На прес-конференції Сергій перш за все відповів на запитання, яке цікавить зазвичай і пересічного читача і літературознавця – про що книга?
„Як мені здається, книга справді відрізняється від моєї попередньої прози: роман вийшов більш меланхолійний, більш ліричний, ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Олександр Костомаров (джерело: Остров)

У луганській книгарні «Буклет», щоб купити новий роман Сергія Жадана «Ворошиловград» (Харків: Фоліо, 2010. – 442 с.), треба заздалегідь зробити замовлення. Адміністратор магазину Інна Озерова говорить, що вони отримують недостатню кількість примірників і тому не можуть задовольнити всіх охочих купити цей твір. Київська газета «День» віднесла його до «важливих книг 2010 року, які читають». Одночасно з цим вона повідомила, що Бі-Бі-Сі визнала цей роман книгою року (День. – 30 – 31 грудня 2010 р.).

«Книга-2010»

Я купив цю книжку випадково. Про Сергія Жадана я знав вже декілька років як про молодого ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Редакція (джерело: Час і події)

Книгою року Бі-Бі-Сі 2010 названо роман Сергія Жадана “Ворошиловград”.
Премію в еквіваленті 1000 фунтів стерлінгів директору видавництва Фоліо вручив Надзвичайний та Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пан Лі Тернер.

Експерт Бі-Бі-Сі Андрій Куликов: “Премія Книга року Бі-Бі-Сі робить велику справу, привертаючи увагу українців до літератури сучасної. Вона підтримує в мені віру не тільки в літературу, але й в українську книговидавничу справу!”.
Експерт Бі-Бі-Сі, журналіст видання “Українська правда” Ірина Славінська: “Експерти “Книги року ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Олександр Крамаренко (джерело: BBC)

Скажу чесно: цей роман мого земляка Жадана я взявся читати, сподіваючись на те, що автор написав його саме про моє рідне місто Луганськ (колишній Ворошиловград).

Але сам я швидко зрозумів, що "Ворошиловград" написаний зовсім не про моє місто, і це мене, відверто кажучи, спочатку дещо розчарувало. Але я не кинув читати далі й невдовзі зрозумів, що Луганськ (а він був уже саме Луганськом під час описаних Жаданом у книзі подій) у романі — це ментальне протиставлення внутрішньому світові головного героя роману Германа, і не більше того.

Його дія насправді відбувається в районому центрі південно-східної ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Ігор БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО (джерело: Українська літературна газета)

Загалом тема вічної подорожі, оспівана американськими клясиками на зразок Джека Керуака і Джона Стейнбека, була, як знати, підхоплена в Україні у 1980-х роках Євгеном Пашковським і продовжена у 1990-х Сергієм Жаданом. Гасло цих мандрів одне – де б не жити, аби лише не жити. Або так: яка різниця де жити, якщо життя нема, і замість впевнености у майбутньому, існує лише упевненість у минулому? Тож не дивно, що за мандрівною фабулою новий роман Сергія Жадана з ностальгійною назвою «Ворошиловград» нагадує його ранні твори на кшталт «Депеш Мод», коли герою обов’язково треба кудись їхати – шукати друга, ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Лесь Белей та Марія Котик-Чубінська (джерело: Літакцент)

Лесь Белей. Химерний соцреалізм Сергія Жадана

Усі поціновувачі Сергія Жадана з нетерпінням чекали на реліз нового прозаїчного опусу свого кумира. Урешті, дочекалися. У незмінному харківському «Фоліо» нещодавно вийшов «Ворошиловград». Як написано в анотації – «Роман жорсткий, меланхолійний та реалістичний». Зважаючи на тенденції серійності, сиквелності та конвеєрності – ці неодмінні властивості комерційних видавництв – можна було сподіватися на роман-корінець, тобто на гарну прикрасу книжкової полиці, між палітурками якої містилася б парафраза вже сказаного автором у попередніх книжках. Однак ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Дмитро Шульга (джерело: Р.К.С.)

весь Кіровоград :: 23 сентября 2010

22 вересня Сергій Жадан у рамках всеукраїнського туру на підтримку книги “Ворошиловград” презентував новий роман і в нашому місті. Перед зустріччю з читачами у Кіровоградській обласній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського Сергій поспілкувався з журналістами. Ось що письменник розповів про свій новий роман:

“У мене остання книга прози вийшла у 2006 році, була певна пауза, заповнена написанням віршів — за цей час вийшло три поетичні книги. Власне, ідея роману виникла 2-3 роки тому. Я якось дуже довго й обережно до нього підходив, тому що розумів: потрібно ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

26.02.2011

Автор рецензії: Ірина Славинська (джерело: BBC)

Книжкова премія Української служби Бі-Бі-Сі "Книга року Бі-Бі-Сі" представляє кожну з 32 книжок Довгого списку (претендентів на звання Книги року): обкладинка, перша сторінка тексту, фото автора та короткий відгук одного чи кількох експертів.

Сергій Жадан народився в 1974 році на Луганщині. Тоді Луганськ називався "Ворошиловград" - так, як називається остання книга Жадана, яка претендує на звання "Книги року Бі-Бі-Сі 2010". Проте живе й пише він у Харкові, і дехто навіть говорить про "харківську школу" в сучасній українській літературі, на чолі з Жаданом.

Сергій Жадан - поет, прозаїк, есеїст, ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

Реклама
Rambler's Top100